logo

#6 Methods for a healthy and shiny hair

Dzisiaj mam dla Was króciutki post dotyczący włosów :)Co zrobić aby włosy były zdrowe i lśniące?
Mam na to kilka sposobów, a mianowicie:

  • płukanka z pokrzywy - zalać wrzątkiem garść liści pokrzywy zebranych jak najdalej od miasta/jak najdalej od spalin; odczekać kwadrans i przykryć je pokrywką, aby się zaparzyły - płukanka musi mieć ładny, wyrazisty kolor; pozostawić na włosach ok. 10 min, nie spłukiwać!
  • płukanka z octu jabłkowego - 1 stołową łyżkę octu wlać do ok. 250 ml wody i wymieszać; pozostawić na włosach ok. 1,5 min, po czym spłukać letnią wodą (nie martwcie się, zapach octu zniknie)
  • maska na włosy z jajkiem oraz łyżką miodu - rozbić 2 jajka do małej miseczki do której następnie dodać 1 stołową łyżkę miodu; wszystko dokładnie wymieszać; maskę pozostawić na włosach ok. 10 - 15 min, po czym spłukać zimną wodą (najlepiej usuwa resztki jajka i miodu) i rozczesać włosy ----> włosy są po niej gładkie i miłe w dotyku; po kilku seriach stan Waszych włosów powinien wrócić do normy :)
  • siemię lniane jako maska - siemię lniane zalać niewielką ilością wrzątku, tzn. woda powinna być lekko ponad ziarna; powinien powstać gęsty żel, który następnie należy odsączyć sitkiem; wmasować we włosy na całej długości i pozostawić na 30 min - 1h, po czym dokładnie spłukać i rozczesać włosy 
  • częste podcinanie włosów, nawet o kilka mm
  • dobra szczotka do włosów, która pobudzi nasze cebulki (polecam Tangle Teezer)


O czym należy jednak pamiętać?

NIE WOLNO spać w związanych włosach, gdyż można w ten sposób uszkodzić strukturę włosa oraz będą one oklapnięte, czego raczej nie chcemy

- najlepiej spać na poduszkach z NIE BAWEŁNIANĄ poszewką, tylko z takiego materiału, który będzie miękki i przyjemny w dotyku (np. jedwab), co również poprawi stan naszych włosów, naprawdę:)

- ograniczyć suszenie włosów suszarką

- NIE farbować! Ze swojego doświadczenia wiem, że farbowanie włosów bardzo im szkodzi..
stają się przesuszone i wyglądają jak siano..